Bu pazar sabahı erkenden uyandı. Ben babası ile sohbetlerini duyuyordum ama bir önceki gün olduğum grip aşısı beni biraz sarsmıştı. Ben uyanmayınca yanıma geldiler, oğluş bir sağımda bir solumda uyanmam için kedi gibi yakınlarımda dolanıyordu. Sonra eşim benim rahatsızlığımı anlamış olmalı ki hadi baba oğul çıkalım trene binip simit alıp gelelim dedi. Çok seviyor metroya binmeyi ve bazı hafta sonları babası ile bir duraklı geziler yapıyorlardı. Nedense bilmiyorum bu pazar benim de onlarla gitmem için bana teklifte bulundu.. “Hadi annecim sende gel bizimle” diyince uyanıverdim birden. Hemen hazırlandım, hadi ailecek gidelim o zaman diyerek aslında planlamadan istanbul semtleri gezilerimizden ilkini gerçekleştirmiş olduk.

Sabah erkenden metroya binip taksim de indik.

img_5010

Hüseyin ilk kez gidiyordu taksime ve bizde neredeyse 3 yıldır uğramamıştık. Daha sokaklar bomboştu, geceden kalan son çöpler de neredeyse toplanmış, sokakta yaşayanlar da yavaş yavaş uyanmaya başlamışlardı. Meydanı boş bulunca elinde simit bol koşu..

 

img_5041 img_5044

Gezimize Tarihi Tramwaya binerek devam ettik.

img_5016

 

Benim de bir tarihi tramway fotografım olmasın mıydı 🙂

 

img_5038

 

Tünele kadar inmedik, Odakule de inip geriye doğru yürümeye başladık.

Yolun yarısında bir çay ve tatlı molası verdik.

ve yorulmaya başladı yine babasının boynunda

img_5029

Sonra güzel bir canlandırmaya denk geldik.. Neşeli Günler de vardı galiba.

img_5043

 

 

Dönüş için metroya geçtiğimizde kendi başına bu yürüyen bantta baya bir mücadele verdi. Biraz da yorulduğundan kelli olsa gerek hafif bir denge mücadelesi ile yolumuza devam ettik.

 

 

img_5021 img_5023

 

Ve öğlen olmadan eve dönmüştük bile. İstanbul’un Semtlerini Geziyoruz – Taksim gezimiz bir ilk olarak kayıtlara geçti. Bunu sık sık tekrarlamak niyetimiz, kışın biraz daha zor olabilir ama kısa süreli planlamalarla başarabiliriz umarım.

Gezimizin videosunu ise tıklayıp izleyebilirsiniz.,

 

Sevgiyle Kalın..