Oyuncak müzesi açıldığı günden bu yana ilgimi çeker ama nedense bir türlü gitme fırsatı bulamamıştım. Oğlum doğduktan sonra da biraz büyüsün anlamaya başlasın o zaman gideriz diye bekledim.

Henüz 3 yaşını doldurmaya 2 ay varken gerçekleştirdik ziyaretimizi.

Oyuncak müzesi Göztepe’de Ömerpaşa caddesi üzerinde. Ancak ziyaretinizi haftasonu yapacaksanız sabah erken saatlerde yapmanızı tavsiye ederim. Biz en erken gidenlerden olmamıza rağmen arabamızı parketmek için bir kaç tur attık. Çıkmamıza yakın ise grup ziyaretleri başladığı için bu durumdan çok rahatsız olmadık ve her odada rahat rahat zaman geçirdik.

Girdiğimiz andan itibaren Hüseyin’den çok bizim ilgimizi çekmeyi başaran oyuncaklarla dolu bu müzede biz en çok trende zaman geçirdik. Sonra da tabi ki uzay oyuncakları, astronotlar ve roketlerin olduğu bölümde.. Sürekli bize beğendiği oyuncakları gösterip onlarla ilgili sorular sordu..

Bir sürü fotograf koymak yerine klip haline getirdim fotograflarımızı. Meraklı bıdığın bıdık parmağını sık sık görebileceksiniz..

Ayrıca bebeklere yönelik, bebekler müzede, 3 yaş ve üzeri çocuklara yönelik masal dinletileri ve yaratıcılık atölyeleri, yetişkinlere yönelik ise kitap sohbet etkinlikleri mevcut.

Sadece müzeye girişte sağ tarafta kafeteryanın kapısı olduğunu düşündüğüm alanda sigara içilmeye izin veriliyor olması bir sürü çocuğun ziyaret ettiği bir müze için çok doğru olmamış diye düşünüyorum. Çünkü bahçeden girer girmez bizi bir sigara dumanı karşıladı. Oysa girişteki dev kurşun askerlerle biraz daha vakit geçirmeyi isterdik.

Yine de çok keyifli geçen bu müze gezisini belki 1-2 sene sonra tekrarlamak hoş olur.

Sevgiyle..