6 ay gecikmeli de olsa yazıyorum.

2 yaş bizim için en büyük dönüm noktalarından biriydi. Huseyine 7. ayından itibaren ben bakarken, 2. yaşından 1 ay önce çalışmaya başlamıştım. Bir çok değişikliğe birden ayak uydurmak hem O’nun açısından hem de benim açımdan çok kolay olmamıştı. İşte tam o günlerde iş hayatının yoğunluğuna tam alışamadan ona aile içerisinde yapılacak bir kutlama organize etmiştik.

Evde olmasına rağmen yine de sevdiği birşeyler olması onun için özel hazırlandığını anlamasını istiyordum. O nedenle o zamanlar en sevdiği çizgi film olan Paw Petrolü seçtik.
O günlerde daha tam konuşamıyordu ama bu köpekçiklerin filmi sırasında söylenen Hadi hadi hadi tezahüratını bolca dinliyorduk.

Ben tabi ilk olarak pasta derdine düştüm. Daha önceden tanıdığım bir kaç butik pastacıya ve geçen seneki doğumgünümüzde pastamızı yapan Burçin Birdane’ye sorduk ve fiyatlar aldık. Ancak fiyatlar ve ilgi kalitesi inanılmaz düşüktü. Yani en güvendiğim butik pastacı bile beni hayal kırıklığına ugrattı. Pastanın kişi sayısını artırmam için işi öyle olmaz böyle olmaza getirdiler.
İnanılmaz sinirlendim ve gittim mahallemizde bulunan sevgili Emek Pastanesine derdimi anlattım. Nasılsa bizbize ailecek olacaktık ama zaten ne kadar kötü olabilirdi ki.. Zaten emek pastanesinden lezzet olarak emindim ama pastacı ustalarının bu kadar yetenekli olduğunu bilmiyordum. Sadece pastaya istediğim 3 köpekçiğin fotografını mail olarak attım ve size bırakıyorum dedim. İnanırmısınız butik pastacı arkadaşlarımın 3 de biri ve Burçin Hanım’ın 5 de biri fiyatına neredeyse bir pasta sipariş ettim. Ne kadar memnun kaldığımı ne kadar yazsam az gelir.

Evde tek süsümüz balonlardı. O günlerde Aden’e hamileliğinin son günlerini yaşayan Özge Teyze balonların renklerini ayarladı. Babam ve eşim şişirdiler ve aynaya bağladık.

pawpetrol2

 

Anlata anlata bitiremeyeceğim pastamız. Köpekçiklerdeki detaylara bakar mısınız

pawpetrol3

Hüseyin pastayı görür görmez çıldırdı.. Ama O’nu biraz uzak tuttuk ki dedesi fotograflarda yakışıklı çıksın diye oğlumun saçlarını taradı.

pawpetrol4

 

Sonra kutlamamızı yaptık

 

pawpetrol5

pawpetrol6 pawpetrol7

Doğumgünü hediyesi olarak da konsepte uygun şeyler aldık. Paw petrol’un gözetleme kulesi, köpekçikler..

Bunlar dışında detay bir hazırlık yapmadım, bizbizeyiz nasılsa diye… Zaten bu çizgi film yeni olduğu için öyle setleri malzemeleri de pek yoktu Türkiyede o zamanlar. Erken davranıp Etsy’e Ali Ekspress e bakmak lazımdı belki de.

Zaten önemli olan benim için bu kutlamanın O’na özel olduğunu anlaması içindi. O gün ona gelen tüm hediyelere de bayıldı.. Gününün keyfini çıkardı..

pawpetrol8 pawpetrol9 pawpetrol10

Canım Oğlum Sen Hep Mutlu Ol..

Nice Nice Yaşlara

Sevgiyle