İnstagram hesabımdan takip edenleriniz var ise hatırlar, ama ilk defa blogumu ziyaret edenler için de bir kez daha tekrar etmek istiyorum. Oğlumun özel günleri için temayı eşim seçiyor. Doğumda ejderhaydı, mevlütte kral ve şimdi de köpekbalığı. Her zamanki gibi işim biraz zordu. Ama imkansız değildi. Daha önce yapılmış olan bir çok parti örneği bana ilham verdi. İşimi kolaylaştıran şey partinin aile arasında olması ve çok fazla çocuk davetli olmaması idi. Yani Hüseyin’in 6 yaş doğumgünün de bu temayı kullanıyorsak çok daha fazla detay düşünülmesi gerekecekti.Ben ise partide eğlenebileceğimiz ve fotograflarda hoş anılarımız olsun diye esinlendiklerimden bir masa hazırladım.

Dışarıda brunch şeklinde kutlayacağımızdan ben sadece bana kahvaltı masası dışında küçük bir masa daha ayarlamalarını istemiştim. Öncelikle masamın en son halini sizlerle paylaşayım ve sonra detayları tek tek yazacağım.

kt4

 

Masa’daki kova doğumda hediye gelen bir markanın içerisine bebek tulumlarından çiçek yaptığı kova, üzerinde marka yazıyor ama ben gri ve mavi tülü birlikte kullanarak kovayı kaplayınca hiç görünmedi üzerinde yazan marka. Bir de evde mutfak dolaplarının içinde bulunan ikea rafları da kurabiye ve keklerim için stand oldular. Beyaz kovanın içerisindeki tüpler eminönünde nikah şekeri malzemesi satan bir dükkandan, internetten sipariş de alıyorlar (elmas şekerleme) Tek dezavantajı toptancı oldukları için en az 50 adet satıyorlar. Benim ihtiyacımdan oldukça fazla oldugunu ve daha az satınalmak istediğimi söylesem de koliyi bozamayacaklarını söylediler. Biz 15 tane kullandık ve geri kalanları başka bir zaman kullanmak üzere sakladım.

kt6-1024x683

içerisine kesip sarmak için konsepte uygun mavi kağıt aldım. Etiketler de İkea, onlara da siz yazın Hüseyin Büyüyünce Okusun yazdım. Yanına da bir makas ve bir kalem koymayı ihmal etmedim.

 

Yazıldıkça tüplerin içine sarılıp konan notlar, Hüseyin büyüdüğünde okumak üzere saklandılar.

Tüm baskı işlerini Çanakkalede bulunan sticker baskı merkezi yaptı. Kendilerine pinterestten beğendiğim fotografları gönderdim. Tasarıma başlamadan önce sadece hangi köpekbalığını kullanacağımızı seçtik ve sonrasında onlar tüm tasarımı yapıp onay için bana gönderdiler. Üzerinde düzeltme bile yapmadım. Çok beğendim. Bu 3. işimiz bu firma ile ve İstanbul kültüründen uzak bir iş anlayışları olduğu için bir hata da yapsalar mahcup olup hemen telafi ediyorlar.

kb6

Bu fotografta etiketi göstermişken köpekbalığı temasına uygun hazırladığım kurabiyelerin yapılışını detaylı bir şekilde ayrı bir yazıda anlatmıştım OKUMAK İÇİN TIKLAYIN

El Konuşma balonları örnekleri yine pinterestten alıntı ben sadece türkçeleştirdim. Kişice sayımız az olduğu için sadece 4 tane el konuşma balonu yeterli oldu. Konuşma balonu pozlarımız dedesi ile..

kt8-1024x683 kt9

Kekler için hiç zaman kalmadı aslında üzerlerine denizdalgası yapıp kurabiyelerdeki kuyruktan yapmak istiyordum ama son anda tülle sarıp biraz zamandan kazanmak istedim. Kekleri hazır muffin unundan yaptım, tüle sarıp uzun kurdele ile bağladım ve bastırdığım stickerları kürdan ile keklere batırarak konseptle bütünlük sağlatmaya çalıştım.

Peçete sargılarımız da hiçbir fotografta tamamen çıkmamışlar ama ilk fotografta uzaktan biraz görünüyorlardı. Pasta servisinden önce kahvaltı masasına sevis ettim peçeteleri. Beyaz peçete kullandım.

kt7-1024x683

Son olarak baskısını yine çok beğendiğim fotograf çerçevemiz..

 

kt10

Evdeki deniz gözlüğünü de eğlencemize ortak ettik süper oldu.

Bu partide en zorlandığımız konu Hüseyin’in kıyafeti oldu. Aslında Etsy den üzerinde köpekbalığı işli bir tulum sipariş etmiştik ama malesef bir sürü aksilik oldu ve tulum elimize ulaşmadı.
Tulum gelmeyince kıyafet aramaya başladığımızda ise yaz sezonu ürünleri gelmiş ve kış sezonundan hiçbir şey kalmamıştı.

huso

Sonuç olarak mavi bir pantolon ve beyaz gömlek giydirip keçeden bir kravat hazırladık. Üzerindeki mavi ceket de daha önce evde vardı. Takım yaptık.

Yine keçeden bir köpekbalıklı taç ve kartondan köpekbalığı şapkalar kızkardeşim tarafından hazırlandı. Kendisi blogunda paylaşınca buraya linkini ekleyeceğim. Siz diğer yaptıklarına bakmak isterseniz, sevgiylebebek com u ziyaret edebilirsiniz.

huso1

Pastamız ise Burçin Birdane Hazırladı. Konseptimizin en önemli tamamlayıcısıydı. Pastanın görüntüsü ve lezzeti harikaydı, ancak deniz kısmının boyası henüz kurumadığı için sanırım değenlerin ellerinden çıkmadı. O kısım yenmeyeceği için çok önemsemedik ama ufak çaplı bir stres yaşamadım diyemem.

kt1-1024x533

bizimle olan ailemize ve yakın dostlarımıza çok teşekkürederiz.

kt00-1024x683