Ne zamandır aklımdaydı, artık onunla haftasonları değişik geziler yapmak istiyorduk.

İlk olarak ilgisini çekebileceğini düşündüğümüz Floryada bulunan Akvaryum’u seçtik. Henüz çok keyif alıp alamayacağından emin olmasam da çizgi film izlemesine izin olduğu için, Kayıp Balık Nemo’yu ilgi ile izliyor olması seveceğini düşündürüyordu.

Biz yola çıkmak için erken bir saat tercih ettik. Sabah 10:00 da açılır açılmaz giriş yaptık. Erken giriş yapmamıza rağmen bir pazar günü gittiğimiz için oldukça kalabalıktı.

Giriş ücreti bence biraz yüksek.. İki yetişkin 118 Tl gibi bir rakam ödedik, Huseyin 2 yaşını geçmediği için ondan ücret almadılar ancak 2 yaşından sonra  indirimli olsa da bir ücret alınıyormuş.

Hüseyin’in ilgisi ise tahminimden oldukça yüksekti.. Hoşuna giden balıkları parmağıyla takip etti, uzun uzun izledi. O sevdikçe biz de keyif aldık..

akvaryum1-600x400

Balıklar’dan sonra bizi güzel bir sürpriz bekliyordu, Bu tamamını kareye alamadığım buzdağı en çok vakit geçirdiğimiz yer oldu.

akvaryum4-600x400

Tüm balıkların ağız hareketleri taklit edildi.. Merak edilen herşey anneye babaya teker teker soruldu. Bizde oldukça zorlu bir sınavdan geçtik. Allahtan akvaryumların yanında bulunan yazılardan kopya çektiğimizi anlamadı oğluş ?

akvaryum5-600x400

 

akvaryum8-600x400

Dalış yapanları da uzun uzun izledik.

akvaryum6-683x1024 akvaryum7-683x1024

Ben bir süre sonra, oldukça yoruldum. Anne İsyanda…

akvaryum3-600x400

Ve imdada yetişen Baba..

akvaryum9-683x1024

 

Bu gezimiz sırasında bir de ‘aynalı labirent’ aktivitesi yaptık. Oldukça eğlenceli geçti bu aktivite de..

Girişte Green Box ile bir fotograf çekilmiştik, çıkışta 40 Tl ödeyerek iki adet köpekbalıkları ile montajlanmış fotografımızı aldık. Ama hiç doğal gelmediği için şimdi burda paylaşmak istemedim. Bir yandan Hüseyine sahip çıkıp tam bir aile olarak poz vermek biraz karmaşık olabiliyor bu yaşta hele bir de bizim gibi hareketli ve hiç yerinde durmayan bir çocuğa sahipseniz..

Giderseniz ve yanınızda fotograf çekebileceğiniz bir telefon ya da makineniz varsa bence gerek yok.

Ayrıca tam çıkışta bir dükkan var, bu dükkan da baya zaman geçirdik.. Ama Hüseyin’in oyuncakçıda tutturma gibi durumları olmadığı yada henüz başlamadığı için mi demeliyim bilmiyorum, burdan bir şey almak istemedik. Sadece içi su dolu olan kürelere bakarken birini düşürüp kırdık.. Ona’da yaklaşık 50 TL ye yakın para ödedik.

Sonuç olarak güzel çok keyif aldığımız bir aktivite oldu.

Ancak 3-4 saat süren bir aktivite için biraz fiyatlar yüksek.. Özellikle bir de hem dükkana hem de fotografa para verdiyseniz sonrasında çok gereksiz bir harcama yapmış olduğunuzu düşünmeniz çok normal benim gibi.

Dönüşte ise kapının önünde gördüğümüz kalabalık bize ne kadar doğru bir saatte giriş yaptığımızı gösteriyordu. Öğleden sonra trafiğine de yakalanmadan evimize döndük.. Bir sonraki hafta acaba nerelere gitsek diye planlayarak.

Sevgiyle..